Nauka * Technika * Przyszłość


 

Na tropie lustrzanej rzeczywistości

Temat alternatywnych rzeczywistości czy też równoległych kosmosów cieszy się niezwykłą popularnością, jednak wielu fizyków pozostaje sceptycznych w kwestii, czy kiedykolwiek uda się nam trafić na ich ślady. Tych poszukuje grupa pod kierownictwem Leah Broussard z Oak Ridge National Laboratory - państwowego laboratorium w stanie Tennessee, finansowanego przez Departament Energii USA.

Czytaj więcej...

Telefony komórkowe na wyginięciu?

Przewiduje się, że w 2019 r. aż 5 z 7,5 miliarda mieszkańców Ziemi, będzie posiadać telefon komórkowy. Rozwój smartfonów sprawił, że zaczęły one przejmować rolę komputerów jako narzędzia pracy i rozrywki. W najbliższych dekadach komórki oraz inne elektroniczne gadżety mogą stać się jednak gatunkiem zagrożonym, wszystko przez nadmierną eksploatację niektórych pierwiastków stosowanych do ich budowy - alarmują uczeni.

Czytaj więcej...

Anomalia pod Afryką zwiastuje przebiegunowanie?

Zjawisko przebiegunowania przestało być domeną teorii spiskowych. Naukowcy ustalili, że w historii naszej planety wielokrotnie dochodziło do zmiany biegunów magnetycznych i to w bardzo nieregularnych odstępach czasu. Ostatni raz wydarzyło się to 780 tys. lat temu. Obecnie Ziemia przechodzi przez trwający tysiąc lat cykl osłabienia pola magnetycznego, które chroni nas przez promieniowaniem kosmicznym i negatywnym wpływem Słońca.

Czytaj więcej...

Levandowski tworzy komputerową religię

Anthony Levandowski - inżynier i były pracownik Google'a, specjalista w dziedzinie samojezdnych aut, założył w 2015 r. organizację Way of the Future (Droga Przyszłości), która do niedawna nie stanowiła przedmiotu niczyjego zainteresowania. Wiadomo było tyle, że ma ona charakter wyznaniowy, a Levandowski jest jej przewodniczącym. 

Czytaj więcej...

Odkryto „kryształy czasu”

Fizyka dotyka obecnie tematów, które jeszcze kilka lat temu były uznawane za fantastykę naukową. Z nią bowiem kojarzą się tajemnicze kryształy czasu, o których w ostatnich miesiącach zrobiło się głośno.

Czytaj więcej...

Czy Kosmos to hologram?

Kanadyjscy uczeni twierdzą, że wspomagane symulacją komputerową badania nad początkami Wszechświata wskazują, iż tuż po Wielkim Wybuchu miał on naturę holograficzną

Czytaj więcej...

Czy w Układzie Słonecznym pojawi się druga gwiazda?

Planeta X (lub Dziewiąta Planeta) - hipotetyczny świat mający krążyć po obrzeżach Układu Słonecznego - od lat stanowi przedmiot dyskusji wśród astronomów. Najnowsze badania wskazują jednak, że kosmiczne sąsiedztwo Ziemi może nawiedzić jeszcze jeden wielki niebieski gość.

Czytaj więcej...

Nieśmiertelność w 2045?

Rosyjski multimilioner Dmitrij Ickow dołączył do grona znanych osób, które są gotowe zrobić wiele, by uczynić swe życie nieśmiertelnym. Biznesmen zainicjował właśnie projekt 2045, którego celem ma być transfer umysłu.

Czytaj więcej...

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.