Ośrodek badawczy NUPES należący do Uniwersytetu Federalnego w mieście Juiz de Fora (stan Minas Gerais) rozpoczyna badania nad zjawiskiem wspomnień z poprzednich wcieleń.

Czytaj więcej...

Niekiedy budzą się z płaczem, dogłębnie poruszeni tym, co przed chwilą zobaczyli - mówi o snach swoich pacjentów dr Christopher Kerr z hospicjum w Buffalo. Ich analiza może pomóc w odpowiedzi na wiele pytań związanych z doświadczeniami z pogranicza śmierci, stanowiącymi dla neurologów wielkie wyzwanie.

Czytaj więcej...

Zdarza się, że osoby w terminalnym stadium choroby doznają nagłej, nieoczekiwanej poprawy stanu zdrowia. To cudowne polepszenie, nazywane syndromem gasnącej świecy, nie wróży niczego dobrego i stanowi sygnał zbliżającej się śmierci.

Czytaj więcej...

Osoby doświadczone w praktykach medytacyjnych mogą wywoływać na żądanie stany świadomości podobne do tych, o jakich mówią ludzie, którzy wyszli z ciała w czasie śmierci klinicznej

Czytaj więcej...

Przeglądając mapy nieba z ostatnich kilku dekad, astronomowie natrafili na trop zagadki, która – jak zapewniają – może zmienić nasze spojrzenie na Wszechświat.

Czytaj więcej...

Fakt, że żadna pozaziemska cywilizacja nie skontaktowała się dotąd z ludzkością nie świadczy o tym, że jesteśmy sami w galaktyce - podkreślają autorzy artykułu opublikowanego w sierpniu 2019 w czasopiśmie The Astronomical Journal, poszukujący alternatywnych rozwiązań tzw. paradoksu Fermiego.

Czytaj więcej...

Po tym, jak we wrześniu Marynarka Wojenna USA potwierdziła prawdziwość nagrań przedstawiających niezidentyfikowane obiekty latające, autor jednego z nich, kmdr David Fravor, ujawnił w wywiadzie szczegóły szokującego zdarzenia, które zrelacjonował mu jego anonimowy kolega po fachu.

Czytaj więcej...

Takim wnioskiem zszokował swoich kolegów z uczelni dr Young-hae Chi z Oxford University, wykładowca języka koreańskiego, a prywatnie badacz zjawiska uprowadzeń przez Obcych i autor książki o niepokojącym tytule Uprowadzenia przez Kosmitów a koniec ludzkości.

Czytaj więcej...

Temat alternatywnych rzeczywistości czy też równoległych kosmosów cieszy się niezwykłą popularnością, jednak wielu fizyków pozostaje sceptycznych w kwestii, czy kiedykolwiek uda się nam trafić na ich ślady. Tych poszukuje grupa pod kierownictwem Leah Broussard z Oak Ridge National Laboratory - państwowego laboratorium w stanie Tennessee, finansowanego przez Departament Energii USA.

Czytaj więcej...

Przewiduje się, że w 2019 r. aż 5 z 7,5 miliarda mieszkańców Ziemi, będzie posiadać telefon komórkowy. Rozwój smartfonów sprawił, że zaczęły one przejmować rolę komputerów jako narzędzia pracy i rozrywki. W najbliższych dekadach komórki oraz inne elektroniczne gadżety mogą stać się jednak gatunkiem zagrożonym, wszystko przez nadmierną eksploatację niektórych pierwiastków stosowanych do ich budowy - alarmują uczeni.

Czytaj więcej...

Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN), świadoma ograniczeń Wielkiego Zderzacza Hadronów, w połowie stycznia 2019 r. przedstawiła plan zastąpienia go nową maszyną.

Czytaj więcej...

Zjawisko przebiegunowania przestało być domeną teorii spiskowych. Naukowcy ustalili, że w historii naszej planety wielokrotnie dochodziło do zmiany biegunów magnetycznych i to w bardzo nieregularnych odstępach czasu. Ostatni raz wydarzyło się to 780 tys. lat temu. Obecnie Ziemia przechodzi przez trwający tysiąc lat cykl osłabienia pola magnetycznego, które chroni nas przez promieniowaniem kosmicznym i negatywnym wpływem Słońca.

Czytaj więcej...

Walka z wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 doprowadziła nie tylko do dramatycznej sytuacji w wielu regionach Europy i świata, ale też pojawienia się alternatywnych hipotez odnośnie pochodzenia patogenu i metod jego zwalczania.

Czytaj więcej...

Dużymi krokami zbliża się szczyt okresu grzybobrania. Choć grzyby leśne są w polskiej kuchni niezwykle popularne, pokutuje mit o ich znikomej wartości odżywczej. Z ustaleń biologa prof. Roberta B. Beelmana, przez kilkadziesiąt lat zajmującego się badaniami nad żywnością, wynika jednak, że zasługują one na miano superżywności (ang. superfood).

Czytaj więcej...

Naukowcy z University of Adelaide (Australia) odkryli, że witamina B6 (obecna m.in. w ciecierzycy i bananach) może pomóc nam zapamiętać treść snów, z czym wiele osób, jak się okazuje, ma problem.

Czytaj więcej...

System odpornościowy reaguje na pokarmy bogate w tłuszcze i cukry tak, jak na infekcje - ogłosili uczeni z Uniwersytetu w Bonn.

Czytaj więcej...

Wbrew temu, co sądzą niektórzy (w tym przede wszystkim tzw. sceptycy), wydarzenia dużego kalibru na polu parapsychologii dzieją się cały czas. Świadczą o tym m.in. relacje opowiadające o poltergeistach (z j. niem. hałaśliwy duch) docierające regularnie z Rosji i Białorusi.

Czytaj więcej...

O dr. Richardzie E. Gallagherze zrobi się niebawem głośno. Ten psychiatra z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowca Columbia University oraz New York Medical College zapowiedział publikację książki, w której podejmie próbę naukowego udowodnienia zjawiska demonicznego opętania.

Czytaj więcej...

Zapamiętywanie i recytowanie mantr, a także innych długich utworów ma zaskakująco dobroczynny wpływ na pamięć - ogłosił na łamach magazynu naukowego Scientific American neurolog dr James Hartzell - twórca terminu efekt sanskrytu

Czytaj więcej...

Gwałtowny przyrost wiedzy o mózgu dotyczy de facto ostatniego ćwierćwiecza. Przełom nastąpił, gdy powstała tzw. neuronauka, łącząca wszystkie dziedziny zmierzające do wyjaśnienia zawiłych relacji występujących pomiędzy ludzkim mózgiem a umysłem. W jej obrębie wyróżniamy: neurologię, neurobiologię, psychologię, badanie sztucznej inteligencji, a przede wszystkim tworzenie sieci neuropodobnych. Pomimo prowadzonych wciąż badań, nadal nie potrafimy jednak wyjaśnić, jak i dlaczego człowiek uzyskuje świadomość, rozumianą jako poczucie własnego ja.

Czytaj więcej...

O odkryciu w prowincji Shaanxi piramidy schodkowej, której powierzchnia podstawy wynosi aż 24 hektary, poinformowało czasopismo archeologiczne Antiquity. 

Czytaj więcej...

Pomiędzy Mekką a Medyną – świętymi miastami islamu rozciągają się jałowe pola magmowe zwane Harrat Rahat, mające powierzchnię równą województwu dolnośląskiemu. Ten księżycowy krajobraz, ukształtowany w XIII wieku n.e. przez ogromy wypływ meandrującej lawy, kryje też archeologiczną zagadkę sprzed tysiącleci.

Czytaj więcej...

Naukowcy z Projektu ScanPyramids, którego celem jest poszukiwanie nieznanych przestrzeni w piramidach egipskich, poinformowali o odkryciu wewnątrz Wielkiej Piramidy sekretnego korytarza lub komory o długości ok. 30 metrów.

Czytaj więcej...

W Piramidzie Cheopsa znajdują się nieznane dotąd puste przestrzenie – oświadczyli uczeni skupieni w projekcie ScanPyramids, którzy od końca 2015 r. prowadzą prace nad prześwietlaniem egipskich monumentów przy pomocy najnowszych technologii.

Czytaj więcej...

5G (technologia mobilna piątej generacji) budzi wiele kontrowersji w związku z ryzykiem narażenia ludzi i zwierząt na szkodliwe, zdaniem niektórych, fale milimetrowe, umożliwiające transfer dużej ilości danych na krótkich dystansach.


Przedstawiciele firm telekomunikacyjnych przekonują, że dzięki turbo-przesyłowi danych 5G wprowadzi nas w nową technologiczną rzeczywistość, przyśpieszając rozwój tzw. internetu rzeczy, autonomicznych samochodów czy wirtualnej rzeczywistości. Dzięki minimalnym opóźnieniom w transmisji danych będzie można również sterować przez sieć urządzeniami precyzyjnymi i w ten sposób przeprowadzać np. zabiegi operacyjne na odległość. Ta sama grupa interesu twierdzi, że teorie na temat niebezpieczeństw stwarzanych przez 5G to wyraz radiofobii - strachu przed skażeniem otoczenia smogiem elektromagnetycznym.

⇒ Sprawdź wydanie elektroniczne "Nieznanego Świata"

Technologia, o której mowa wymaga bowiem zbudowania ogromnej ilości stacji bazowych, które trzeba będzie instalować co kilkadziesiąt metrów - na przystankach autobusowych, latarniach, a nawet w chodnikach. Istnieje więc obawa, że ludzie będą dosłownie tonąć w potencjalnie szkodliwym promieniowaniu.

We wrześniu 2017 r. grupa złożona ze 135 naukowców wystosowała do europejskich organów pismo w sprawie bardziej rozważnego podejścia do wdrażania nowego standardu sieci komórkowej i dogłębnego przebadania jej pod względem szkodliwości.

5G znacznie zwiększy ekspozycję na pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej, w stosunku do 2G, 3G, 4G czy Wi-Fi itd. Ustalono poza tym, że pola te są szkodliwe dla zdrowia, (...) a ich wpływ wiąże się z takimi zagrożeniami jak: zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworów, stres komórkowy, zintensyfikowane działanie wolnych rodników, wady genetyczne, strukturalne i funkcjonalne zmiany w układzie rozrodczym, deficyt uwagi i problemy z uczeniem się, niedomagania neurologiczne oraz ogólne złe samopoczucie - pisali autorzy listu prof. Rainer Nyberg i onkolog Lennart Hardell.

Podpisało się pod nim wielu specjalistów, głównie z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwecji oraz USA (pojawiła się też druga petycja, skierowana do sekretarza generalnego ONZ i dyrektora WHO, postulująca m.in. stworzenie specjalnych stref ciszy, wolnych od promieniowania elektromagnetyczneg).

W kwietniu ub. roku protest w sprawie rozbudowy sieci 5G odbył się m.in. w Sztokholmie. Głosy sprzeciwu trafiły jednak w próżnię i nie przeszkodziły w jej rozwoju w innych europejskich miastach (np. w Warszawie, gdzie takową uruchomiono pod koniec grudnia ub. roku). Jednym z niewielu miast, gdzie władze wstrzymały projekt, jest Milli Valley w Zatoce San Francisco (USA). Według zapowiedzi, w tym roku pojawią się też pierwsze komercyjne smartfony wykorzystujące sieć piątej generacji.

Więcej

Telefony komórkowe na wyginięciu? 

Chemtrails to fikcja - twierdzą naukowcy

Odwiedź nasz sklep!

Pismo Environmental Science Letters (t. XI, nr VIII) opublikowało raport mający stanowić ostateczny rozrachunek z zagadką chemtrails – czyli smug chemicznych, które od lat są tematem wielu teorii spiskowych. Zdaniem niektórych, trujące pasma, do złudzenia przypominające smugi kondensacyjne, stanowią ślad supertajnego projektu tzw. chemizowania atmosfery.

Czytaj więcej...

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.