Kręgarz od beznadziejnych przypadków

Spis treści

Jaga Rey - NŚ 6/2008

Kręgarstwo jest jego odwzajemnioną miłością. Widać to doskonale, kiedy Grzegorza Jabłońskiego ogląda się podczas pracy z chorymi, albo w trakcie wykładów. Uczniowie mówią, że tę pasję najlepiej oddają słowa Im gorzej tym lepiej, ponieważ terapeuta twierdzi, że chorym najłatwiej pomóc w najtrudniejszych przypadkach. Według niego ostre stany wymagają mniej umiejętności i wiedzy, niż przewlekłe, tzw. "chroniczne". W usuwaniu jednych i drugich okazuje się niezwykle skuteczny.

Zaczęło się w 1986 roku, kiedy zawiózł do Gdyni, do bioenergoterapeuty, Mariana Tyślewicza chorą na nowotwór matkę chrzestną. Zobaczył tam człowieka, który w kościele, podczas kilkuminutowego seansu usuwał ból i pomagał w wielu chorobach. To spowodowało, że zainteresował się spotkaniami grupy psychotroników, w której byli bioenergoterapeuci, różdżkarze i ludzie myślący inaczej.

Zaczął odkrywać nowy, dotychczas nieznany dla niego świat.

Największe wrażenie wywarła na nim metoda Bioemanacyjnego Sprzężenia Mózgu (BSM). Z odbitej na ksero książeczki uczył się przykładać ręce na głowę, aby usunąć rozmaite dolegliwości. W tym czasie po skomplikowanym wyrwaniu zęba spuchła mu połowa twarzy i szyi. Ból był ogromny. Postanowił zastosować odkrytą właśnie metodę. Trzymając, zgodnie z instrukcją, rękę w odpowiednim miejscu na głowie, uwolnił się od bólu w ciągu 2 godzin. A kiedy trzymał ją w tym miejscu nadal przez całą noc, ogromna opuchlizna zniknęła do rana prawie całkowicie.

Tak odkrył, że chorobę może usunąć nie tylko lekarz.

Po tym zdarzeniu, chcąc sprawdzić swoje zdolności energetyczne, wziął udział w kursie widzenia aury. Tam właśnie po raz pierwszy ujrzał wielokolorową, zmieniającą się wokół postaci człowieka, aurę. To były początki, które pozwoliły mu zobaczyć coś innego i w coś innego uwierzyć.

Większość ludzi ani nie wiedziała o istnieniu energii, ani nie wierzyła w jej oddziaływanie. Pomyślał wtedy, że takie działanie jest cudowne, ale on potrzebuje czegoś bardziej uchwytnego i namacalnego, jak na przykład nastawianie kręgosłupa, którego skutek byłby widoczny od razu: nastawiasz krąg i bóle znikają.

Tak znalazł swoją życiową ścieżkę.

Ukończył kurs kręgarstwa prowadzony przez dr. Anatolija Jurczenkę z Ukrainy. Był nim zachwycony, ale ciągle czuł niedosyt wiedzy i umiejętności praktycznych. Za zgodą lekarza zaczął pracować razem z nim, a wkrótce został jego asystentem na kursach z kręgarstwa.

Dr Jurczenko okazał się doskonałym nauczycielem i otwartym człowiekiem. Z przyjemnością wprowadzał Jabłońskiego w tajniki wiedzy chiropraktycznej i medycznej. Kiedy po rocznej współpracy rozstawali się, stwierdził, że Grzegorz był jego najpilniejszym i najzdolniejszym uczniem. Oprócz wiedzy medycznej, czytania zdjęć rentgenowskich, zapisów tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego nauczył się również właściwego podejścia do chorych oraz wielkiej otwartości na wszystkie nowości i inności, które napotykał na swojej drodze, zwłaszcza w usuwaniu dolegliwości kręgosłupowych. Powodowało to, że szybko i nieustająco rozwijał zdolności nie tylko kręgarskie, ale także bioenergoterapeutyczne.
Przydało mu się to później w jego pracy nad powiązaniami mięśniowych łańcuchów kinematycznych z energetycznym systemem człowieka – czakrami i meridianami. Odkrył wówczas pewne zależności, na podstawie których opracował techniki dotykowego i bezdotykowego nastawiania kręgosłupa energią. Ich premierowe kursy – dla bioenergoterapeutów, reikowców i innych osób pracujących z energiami – odbyły się w Polsce jesienią 2007 roku i spotkały się z wielkim entuzjazmem.

Uczestniczył w wielu szkoleniach z medycyny manualnej (kręgarstwa), m.in. z udziałem prof. Karela Lewita z Czech – największego światowego autorytetu medycyny manualnej, u którego odbywał także swoją praktykę.
Od wielu lat prowadzi w USA oraz Polsce kursy i szkolenia kręgarstwa z bardzo szerokim i fachowym programem. Z czasem też zrodziła się idea napisania książki na ten temat. Obecnie na wydanie czekają aż cztery tomy o wspólnym seryjnym tytule Nowoczesne Kręgarstwo. Są to: Techniki Celowane, Łańcuchy Kinematyczne, Wypadnięty Dysk i Nastawianie Kręgosłupa Energią. Dalsze dwa: Skoliozy i Kręgarstwo Zintegrowane są w przygotowaniu. Wszystkie opisują rewelacyjnie prosty i skuteczny sposób postępowania przy usuwaniu dolegliwości za pomocą technik manualnych i energetycznych w bardzo poważnych chorobach kręgosłupowych i odkręgosłupowych.

Pomaganie innym poszerzył o prowadzenie grupowych zajęć terapeutycznych pod nazwą Magia Życia. Ich ideę podsunęły mu zajęcia i książki Berta Hellingera oraz dotychczasowa praca z chorymi, która uczuliła go na uwarunkowania emocjonalno-energetyczne w dolegliwościach kręgosłupowych. Dla samego Grzegorza Jabłońskiego zajęcia te zaowocowały pogłębieniem umiejętności terapeutyczno-energetycznych i duchowych oraz odkryciem zdolności do malowania obrazów i pisania wierszy. Wszystko to umocniło go w decyzji o poświęceniu się umiłowanemu kręgarstwu, przydając codziennemu działaniu polotu i finezji.

Ma ogromną łatwość przyswajania wiedzy i niezwykłą zdolność dokonywania jej syntezy. Zaowocowało to opracowaniem technik diagnostycznych oraz dotyczących korygowania narządów ruchu, a kręgosłupa w szczególności, z różnych poziomów jego dolegliwości – fizycznego, psychiczno-emocjonalnego i energetycznego, jako oddzielnych i zarazem połączonych struktur. W ten sposób zsyntetyzował całą medycynę manualną z różnych jej poziomów.

W przypadku nastawiania kręgosłupów uwagę G. Jabłońskiego zawsze najbardziej absorbowała diagnostyka dolegliwości kręgosłupowych. Przyniosło to wymierne i znaczące rezultaty, gdyż trafność stawianych diagnoz, odnajdywania przyczyn powodujących określone dolegliwości, opanował nieomal do perfekcji. W bardzo wielu przypadkach, aby usunąć dolegliwości wystarcza mu tylko jedna technika manualna lub energetyczna, zastosowana na kręgosłupie chorego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.