Żyworódka pierzasta: cudowna roślinka stulecia

Spis treści

Tekst ten drukujemy na prośbę licznych czytelników, którzy o istnieniu i wspaniałych właściwościach leczniczych niepozornej roślinki noszącej nazwę żyworódka pierzasta (nazwa łacińska: kalanchoe pinnata) po raz pierwszy dowiedzieli się z opublikowanego w nr 6/2002 Nieznanego Świata w Poczcie healerów polskich reportażu Aleksandry Zdrojewskicj Świat energii i roślin, poświęconego jednej z najstarszych stażem i najbardziej znanych w Polsce naturoterapeutek Janinie Zawadzkiej.

"Prezentowana tu publikacja została oparta na broszurze pani Janiny – osoby wielkiego serca i umysłu, nazywanej przez przyjaciół Jańcią Żyworódką. Symboliczny nakład tej pozycji sprawił, że mogła ona trafić jedynie do nielicznych odbiorców w sytuacji, gdy opisane w niej terapeutyczne zastosowania żyworódki – rośliny bardzo łatwej do wyhodowania w zwykłych warunkach domowych – mogą pomóc wielu chorym, a także tym, którzy chcieliby ów cudowny dar natury wykorzystać profilaktycznie.

Kierując się taką właśnie myślą postanowiliśmy udostępnić pracę Janiny Zawadzkiej szerszemu gronu odbiorców. Porozumieliśmy się w tym celu z autorką i jej współpracownikami, w tym zwłaszcza mgr Anną Kaptur po to, by w obliczu przewidywanej lawiny telefonów od osób zainteresowanych sprawą, zdołano przygotować na czas odpowiednie zapasy, zarówno samej żyworódki pierzastej, jak i sporządzonych z niej nalewek, soków oraz innych preparatów. Dodajmy, że niezwykłym leczniczym właściwościom żyworódki pierzastej poświęcono szczególną uwagę, m.in. podczas sympozjum w Gdańsku w kwietniu 2003 roku pod hasłem Nieznany świat energii roślin, któremu udzieliliśmy swego medialnego patronatu."
Redakcja

Świat roślin był moim żywiołem od dzieciństwa. Bezbłędnie rozpoznawałam wszelkie zioła i pamiętałam ich zastosowanie – po prostu je czułam.
Kilka lat temu poznałam niepozorną roślinkę, która zwróciła moją uwagę siłą oddziaływania. Poczułam potężną wibrację energii. To pozwoliło mi rozpocząć jej obserwację i oddziaływanie na ludzi oraz zwierzęta.
Materiał badawczy tej rośliny otrzymałam z Ogrodu Roślin Leczniczych Akademii Medycznej w Gdańsku oraz od osób prywatnych – państwa A. i B. Lisińskich prowadzących gospodarstwo ogrodnicze w Gdyni, I. Lewandowskiej i Stefana W. – profesjonalisty w dziedzinie zielarstwa.

Żyworódka pierzasta, inaczej kalanchoe pinnata – jest niesłychanie łatwa w uprawie, toteż wkrótce uzyskałam ogromną ilość materiału do badań i doświadczeń. Ponieważ nigdzie nie znalazłam żadnych opracowań dotyczących żyworódki, postanowiłam wynikami prac nad tą cudowną rośliną podzielić się na własną rękę.
Efekty eksperymentów, jakie przeprowadziłam, były zadziwiające zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Zawsze pragnęłam znaleźć środek leczniczy usuwający ból bez skutków ubocznych. Moje marzenie spełniła właśnie żyworódka.
Zaczęłam sławić jej zalety w Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju. Rozdawałam wyhodowane rośliny, zachęcałam do stosowania żyworódki i obserwacji jej oddziaływania i słuchałam opinii osób, które wykorzystały w praktyce moje wskazówki. Donoszono mi m.in., że dzięki stosowaniu żyworódki zakażenie dużego palca u nogi minęło po czterech dniach, obrzęk oparzonej twarzy ustąpił po pół godzinie, po dwóch dniach nie było śladu po oparzeniu, zagoiła się jakaś rana.

Swoimi doświadczeniami podzieliłam się z lekarzami Trójmiasta, ludźmi otwartymi na naturoterapię i cieszącymi się autorytetem – m.in. z dr. Kazanowską. Zainteresowałam sprawą także lekarzy z Bydgoszczy i Warszawy, a wielu wspaniałych ludzi bezinteresownie pomagało i pomaga mi na tym polu (...).
Z każdym dniem grono osób zainteresowanych żyworódką – ku mojej radości – poszerzało się. W roku 1994 nakręcono 10 odcinków filmu CZŁOWIEK I JEGO ENERGIA. Demonstrowałam w nich różne zioła, podając wiele przepisów opartych na przeprowadzanych przez mnie doświadczeniach z żyworódką, babką zwyczajną, babką lancetowtą, mniszkiem lekarskim, majerankiem, ogórecznikiem, bazylią i wielu innymi ziołami. Zachęcałam i nadal zachęcam do hodowania na działkach i parapetach leków na cały rok.
W latach 1987-1988 gdańska telewizja nakręciła film ŻYWORÓDKA PIERZASTA – ROŚLINA STULECIA DLA ZDROWIA I URODY. Również dziennikarze przeprowadzili ze mną wiele wywiadów na temat roślin leczniczych i moich doświadczeń z nimi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.