O nas

Miesięcznik Nieznany Świat, który w październiku 2020 r. obchodził swoje 30-lecie, jest najstarszym polskim tytułem prasowym poświęconym psychotronice, problemom rozwoju duchowego i terapiom naturalnym. Jego próbny numer ukazał się już w 1983 r., jednak ówczesne władze polityczne na wydawanie pisma nie wyraziły zgody, formułując pod adresem jego twórców zarzut, że zamierzają propagować treści sprzeczne ze światopoglądem materialistycznym.

Ostatecznie Nieznany Świat wszedł na rynek w 1990 r., ukazując się odtąd regularnie jako miesięcznik w nakładzie 60-80 tysięcy egzemplarzy (aktualny: 44 tys.). Jego współwłaścicielem, autorem koncepcji redakcyjnej i redaktorem naczelnym był pisarz, reporter oraz publicysta Marek Rymuszko (1948-2019), autor kilkunastu książek, w większości faktologicznych, w tym dwóch napisanych wspólnie z Anną Ostrzycką, która kieruje Wydawnictwem NIEZNANY ŚWIAT oraz Agencją ARO – Wydawnictwem FENOMEN (koedytor tytułu).

W zagranicznych rankingach odnoszących się do rynku prasowego czasopism ezoterycznych Nieznany Świat wielokrotnie sytuowano wśród kilku najpoważniejszych, najlepiej redagowanych i najbardziej wiarygodnych tytułów w Europie. W gronie ponad stu stałych współpracowników, których nazwiska widnieją w redakcyjnej stopce, są autorzy z całego świata i niemal wszystkich kontynentów, wśród nich liczni znani dziennikarze oraz badacze zjawisk alternatywnych. Pismo współpracuje także z kilkunastoma wydawanymi w innych krajach tytułami o podobnym profilu, co umożliwia stałą wymianę interesujących tekstów i bieżący dopływ najciekawszych informacji.

W 1997 r. miesięcznik zorganizował pierwszy w Polsce zjazd ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną, czego rezultatem stała się wydana przez książka Polskie życie po życiu, która miała już sześć wydań.

Wydawnictwo NIEZNANY ŚWIAT od 20 lat dysponuje własną stacjonarną Księgarnią-Galerią w Warszawie, gdzie w sprzedaży znajduje się ok. 9 tysięcy tytułów książek o tematyce zbieżnej z zainteresowaniami merytorycznymi czasopisma. Placówka ta oferuje ponadto: ● suplementy ● produkty spożywcze ● wyroby prozdrowotne ● kosmetyki naturalne ● akcesoria ezoteryczne ● multimedia ● prowadzi także galerię obrazów.

W 2004 r. uruchomiliśmy jedną z najbardziej profesjonalnych w Polsce księgarni internetowych pod adresem www.nieznany.pl.

Od początku 2017 r. nasz miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


NIEZNANY ŚWIAT TO:

• Najstarsze w Polsce czasopismo poświęcone ezoteryce, parapsychologii, medycynie, radiestezji, astrologii, UFO oraz innym tajemnicom i fenomenom Natury.

• Relacje ze zdarzeń dziwnych i zagadkowych, a także reporterskie opowieści o ludziach o nietypowych zdolnościach i właściwościach.

• Stała sieć doświadczonych współpracowników w kraju i zagranicą, którzy przekazują najświeższe i najciekawsze informacje z całego świata o fenomenach ludzkiego organizmu oraz niezwykłych zjawiskach.

• Niepublikowane dotychczas w Polsce fragmenty książek oraz artykułów dotyczących jasnowidzenia i telepatii, psychokinezy i bliskich spotkań z obiektami UFO.

• Stałe porady zdrowotne, w tym także niekonwencjonalne techniki terapeutyczne i relaksacyjne. połączone z prezentacją czołowych healerów polskich i zagranicznych.

• Własna Księgarnia-Galeria w centrum Warszawy, która oferuje blisko dziewięć tysięcy tytułów książek, kaset oraz innych artykułów związanych z tematyką Nieznanego Świata.


TWÓRCY NIEZNANEGO ŚWIATA

Marek RymuszkoMAREK RYMUSZKO (1948-2019) – reporter, pisarz, publicysta. Absolwent studiów prawniczych i dziennikarskich. Długoletni dziennikarz tygodnika Prawo i Życie, oraz współpracownik wielu czasopism i serii wydawniczych. Laureat kilkudziesięciu nagród w ogólnopolskich konkursach reporterskich. W 1986 r. za całokształt dorobku w dziedzinie reportażu uhonorowany najbardziej cenioną w środowisku Nagrodą im. Ksawerego Pruszyńskiego. Autor książek: Miejsce na górze (1983 r.), Paralaksa (1984 r.), Wielka zasadzka (1984 r.), Noc komety (1988 r.), Schody (wyróżnienie Życia Literackiego za najlepszą książkę reporterską w 1988 r.), Nieuchwytna Siła (we współautorstwie z Anną Ostrzycką – 1989 r.), Bajki polskie. Reportaże sądowe (1990 r.), Złamana lanca (1991 r.), Powrót Nieuchwytnej Siły (we współautorstwie z Anną Ostrzycką – 1994 r.), Polskie życie po życiu. Relacje ludzi uratowanych ze stanu śmierci klinicznej (1996 r., sześć wydań), Przypadki metafizyczne (2002 r.) oraz kilkunastu pozycji wydrukowanych w KAW-owskiej serii Ekspres Reporterów. W 1989 r. w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyła się premiera jego sztuki Kołysanka. Od 1990 r. kieruje nieprzerwanie ogólnopolską organizacją reportażystów – Stowarzyszeniem Krajowy Klub Reportażu. Twórca koncepcji redakcyjnej miesięcznika Nieznany Świat i jego długoletni redaktor naczelny.

* * * * *

Anna Ostrzycka-RymuszkoANNA OSTRZYCKA – reporter i wydawca. Absolwentka Wyższego Studium Języków Obcych oraz Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest znana ze swoich publikacji, dotyczących zwłaszcza niekonwencjonalnych technik terapii, zagadek Natury i fenomenów ludzkiego organizmu. Autorka wydanej wspólnie z Markiem Rymuszko w 1989 r. przez Oficynę Literatów Rój reporterskiej książki Nieuchwytna siła, w której zaprezentowano największy polski fenomen psychokinetyczny Joanny Gajewskiej z Sosnowca oraz stanowiącego kontynuację tej edycji Powrotu Nieuchwytnej Siły (Wydawnictwo FENOMEN, 1994 r.). Współtwórca Wydawnictwa NIEZNANY ŚWIAT, którym kieruje. Od 1994 r. prowadzi także Agencję ARO – Wydawnictwo FENOMEN.


Wśród czasopism o podobnym profilu tematycznym Nieznany Świat zaliczany jest – w zagranicznych rankingach – do kilku najlepiej redagowanych i najbardziej wiarygodnych tytułów w Europie. Z pismem stale współpracuje blisko stu autorów z kraju i zagranicy, praktycznie ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich wybitni dziennikarze i znani na całym świecie badacze zjawisk alternatywnych (patrz: redakcja)

Zapamiętaj: Miesięcznik Nieznany Świat to pismo dla wszystkich, którzy myślą i czują, pragnąc wiedzieć więcej niż inni.

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.